صندلی اداری ارگونومیک و ویژگی های آن

در ابتدا با توجه به سبک معمولی صندلی اداری ، تعدادی از موارد وجود دارد که در صندلی ارگونومیک وجود دارد، از جمله:

ارتفاع صندلی: ارتفاع صندلی باید به راحتی قابل تنظیم باشد. اهرم تنظیم پنوماتیک ساده ترین راه برای انجام این کار است. ارتفاع صندلی که در حدود ۱۶ تا ۲۱ اینچ از کف قرار دارد باید برای اکثر مردم کار کند. این اجازه می دهد تا کاربر پای خود را در کف زمین، ران افقی و بازوها با ارتفاع میز تنظیم شود.

عرض و عمق صندلی: صندلی باید به اندازه کافی عرض و عمق داشته باشد تا به راحتی از هر کاربر پشتیبانی کند. معمولا ۱۷ تا ۲۰ اینچ عرض دارد. عمق (از جلو تا عقب صندلی) باید به اندازه کافی باشد تا کاربر بتواند احساس راحتی کند.

پشتیبانی کمری: پشتیبانی کمر در صندلی ارگونومی بسیار مهم است. ستون فقرات کمری دارای یک منحنی درونی است و برای مدت طولانی نشستن بدون حمایت از این منحنی، منجر به سکته مغزی (که منحنی طبیعی را مسطح می کند) و ساختارهای ستون فقرات را کاهش می دهد. یک صندلی ارگونومیک باید یک تنظیم کمری (هر دو ارتفاع و عمق) داشته باشد تا هر کاربر بتواند از منحنی ستون فقرات خود حمایت کند.

پشتی صندلی اداری ارگونومیک باید ۱۲ تا ۱۹ اینچ باشد. اگر پشتی صندلی جدا از صندلی باشد، باید در ارتفاع و زاویه قابل تنظیم باشد. این باید قادر به حمایت از منحنی طبیعی ستون فقرات و با توجه خاص به حمایت مناسب از ناحیه کمر باشد. پشتی صندلی باید در زوایای جلو و عقب قابل تنظیم باشد، با یک مکانیزم قفل کردن برای جلوگیری از رفتن به سمت عقب، باید کاربر بتواند زاویه مناسب را تنظیم کند.

جنس صندلی: جنس رویه و پشتی صندلی باید دارای پد کافی باشد تا دوام بیشتری در طول زمان ایجاد کنند. داشتن پارچه ای مش دار که ایجاد تنفس کند (عرق کردن کمر) می تواند برای راحتی کاربر مناسب باشد.

دسته های صندلی باید قابل تنظیم باشد. آنها باید اجازه دهند که دست کاربر راحتی را احساس کند و شانه ها را آرام کنند. آرنج ها باید راحت بمانند و در هنگام تایپ کردن دست باید کاملا موازی با میز باشد.

مفصل گردنده (چرخش صندلی) باید به راحتی قابل چرخیدن باشد تا کاربر بتواند بدون جابجایی در قسمتهای مختلف، به میز خود دسترسی داشته باشد.

امیدواریم مقاله صندلی اداری ارگونومیک و ویژگی های مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای آگاهی از شرایط فروش و لیست قیمت صندلی های اداری با کارشناسان ما در مبلمان اداری بینو از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید.

راه های ارتباطی ما

  

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی

سایر پست‌های بینو