دکوراسیون منزل ایرانی شیک

برای داشتن یک دکوراسیون منزل ایرانی شیک لازم است تدابیری را لحاظ کنید، زیرا فضای خانه شیک می تواند هم از لحاظ زیبایی و هم آرامش و آسایش اعضای خانواده موثر باشد. این به به خصوص برای منازل ایرانی نقشی مهمی دارد. برای این منظور موارد زیر را در نظر بگیرید.

استفاده از کوسن های زیبا

برای دادن زیبایی به مبلمان، دو بالش را در یک الگوی مطابقت یافته در گوشه ها قرار دهید. آنها را با دو بالش کوچک تر دیگر در یک رنگ هماهنگ همپوشانی کنید. بالش ها می توانند در هر رنگ و طرحی انتخاب شوند.

آثار هنری را در ارتفاع مناسب قرار دهید

اکثر مردم آثار هنری را بیش از حد بالا می برند. ارتفاع مناسب می تواند ۱ متر بالاتر نسبت به ارتفاع مبلمان باشد. بین فضای بین مبلمان و یک تابلو نقاشی دیواری، فضایی خالی وجود دارد، چشم بر ایجاد آرامش نیاز به چنین فضای خالی دارد. این فضا باید به تناسب ارتفاع مبلمان و ارتفاع قطعه هنری یا تابلو تا سقف تعیین شود.

طبقه بندی قفسه ها را تغییر دهید

۶۰ درصد از کتاب ها را بصورت عمودی و ۴۰ درصد به صورت افقی در قفسه ها سازماندهی کنید. این باعث ایجاد تعادل از منظر زیباشناسی می شود.. گیاهان سبز را برای بیشتر کردن زییایی قفسه کتاب اضافه کنید، حتی می تواند فطعات تزئینی کوچک را هم بر روی کتاب های افقی قرار دهید.

حتما بخوانید: دکوراسیون خانه های ایرانی کوچک

مکان درست آینه بر روی دیوار

بهترین جای قرار دادن آینه بر روی دیوار کجاست؟ کارشناسان می گویند” در ارتفاع ۵۷ اینچ دقیقا در مرکز دیوار. برای ایجاد نور بیشتر در فضا، یک آینه در مقابل یک پنجره برای گسستن نور قرار دهید.

قالیچه را بر اساس اندازه آن قرار دهید

اندازه فرش در زیر میز باعث می شود این سوال پیش آید که چگونه مبلمان را در اطراف آن ترتیب دهیم. مبلمان را طوری قرار دهید که پایه های جلویی مبلمان برروی فرش و پایه های عقبی بیرون از فرش باشند. این به شدت به فضا و اندازه فرش شما بستگی دارد، اگر فرش شما بزرگ بود، همه مبلمان داخل فرش خواهند بود.

قبل از خرید، میزهای ناهارخوری را اندازه گیری کنید

میز ناهار خوری شما باید به اندازه فضای موجود و مقدار وسائلی که بر روی آن قرار می دهید باشد. یک میز گرد را در نظر بگیرید، این به خوبی در یک گوشه کوچک قرار می گیرد و بدون لبه بودن، فضای بیشتری برای راحتی در هنگام غذا خوردن را ایجاد می کند.

نوع رنگ را انتخاب کنید

هنگام انتخاب یک پالت رنگ، ۶۰ درصد از اتاق را یک رنگ غالب، ۳۰ درصد رنگ ثانویه و ۱۰ درصد رنگ اختصاصی را در نظر بگیرید. در یک اتاق کلاسیک، این ممکن است به طراحی دیوارها رنگ غالب، اثاثه یا لوازم جانبی رنگ ثانویه و ترتیب گل و یا بالش رنگ اختصاصی تبدیل شود.

میز جلو مبلی مناسب را در نظر بگیرید

از آنجایی که میزهای جلو مبلی امروز حدود ۲۰ اینچ برای ایستادن و نشستن آسان هستند، میز ایده آل ۱۵ تا ۲۰ اینچ است. آن را در فاصله ۱۸ اینچ از مبل قرار دهید؛ این فاصله برای راحتی فرد هنگام نشستن است. میز جلو مبلی باید همخوانی با سبک مبلمان داشته باشند و به اندازه تعداد مبلمان انتخاب شود.

امیدواریم مقاله دکوراسیون منزل ایرانی شیک مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای آگاهی از نحوه طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی خانه با کارشناسان ما در مبلمان بینو از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرماییید

راه های ارتباطی ما

  

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی

سایر پست‌های بینو