دکوراسیون خانه های ایرانی کوچک

هر کسی که تا به حال با خانه ای کوچک برخورد کرده است می داند که زندگی در فضای کوچک با مجموعه ای از چالش ها همراه است. به این معنا نیست که طراحی این فضاها غیرممکن است. با برنامه ریزی و پیش بینی، حتی خانه های کوچک ایرانی می توانند دکوراسیون مناسب و چشم نوازی داشته باشند.

ما در اینجا بهترین نکات را برای طراحی فضاهای کوچک به اشتراک می گذاریم. با خواندن آن ببینید دقیقا چه چیزهایی می خواهید.

فکر کردن درباره نیازها

اطمینان حاصل کنید که عملکرد فضا مهمترین مورد است. از خودتان سوال کنید که چگونه از اتاق استفاده می کنید. برای مثال، آیا شما نیاز به ذخیره سازی برای اسباب بازی بچه ها دارید؟ آیا نیا به مبلمان خاصی دارید؟ یا یک مبل و صندلی مناسب کافی است؟ آیا یک میز گرد، مناسب برای منطقه ناهار خوری است؟ پاسخ به این نوع سوالات به شما کمک می کند تا زمینه های خاص خود را شناسایی و راه حل های قابل قبول قبل از شروع به خرید مبلمان را داشته باشید، که در نهایت صرفه جویی در زمان و پول شما است.

اندازه گیری درست

فضا را درست اندازه بگیرید! اغلب افراد فکر می کنند فضای آن ها کوچک است، بنابراین یک دسته از قطعات کوچک را خریداری می کنند. طراحان بزرگ می دانند که این مورد دقیقا مخالف برنامه ریزی فضای خوب است، یک قطعه خیره کننده از هر چیزی همیشه تاثیر بیشتری را نسبت به بسیاری از اجناس کوچک ایجاد می کند و فقط باعث ایجاد اختلال بصری می شود. به جزء این مورد مهم باید مقدار فضای خانه را نیز اندازه گیری کنید تا در خرید مبلمان و اجناس دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود دچار مشکل از نظر رفت و آمد نشوید.

انتخاب روشنایی مناسب

در نظر بگیرید که راه حل های روشنایی مانند: لوستر سقفی، چراغ های دیواری و حتی منابع نور روی میز را ترتیب دهید. با این حال، اگر منبع نور خود را بر روی دیوار نصب کنید، می توانید نور بیشتری را برای روشنایی خانه خود ایجاد کنید، سعی کنید تنها با نوردهی مانند: چراغ دیواری کار نکنید، سایه بیش از حد به شدت بر روی روشنایی اثر می گذارد و تمایل دارد که سقف تاریک نشان دهد و این باعث می شود که هر فضا کوچکتر شود، برای این مشکل از لوستر یا چراغ سقفی استفاد کنید.

یک رنگ متحد را در نظر بگیرید

من توصیه می کنم تمام دیوارهای اتاق را در یک رنگ پوشش دهید تا خانه را بزرگتر نشان دهد. برای پوشش اکثر اتاق، از جمله سقف، از رنگ گرم و غنی یا نرم و آرام بخش استفاده کنید. برجسته کردن یکی از رنگ ها فقط برای یکی از دیوارهای اتاق، باعث افزایش راحتی و زیبایی در فضا می شود. از رنگ های آبی و بنفش می توانید برای ایجاد آرامش و عشق استفاده کنید. رنگ های گرم به مانند: قهوه ای روشن، کرمی و نسکافه ای نیز می تواند فضای خانه را دل انگیز کند. اما به طور کلی بهترین رنگ ها را برای خانه خود استفاده کنید، اتاق ها را رنگی کنید و بگذارید فضای نشیمن و پذیرایی با رنگ روشن جهت بزرگ نشان داده شدن فضا آمیخته شود.

آن را چند منظوره کنید

صرف نظر از سبک، مهمترین چیز برای تزئین یک فضای کوچک، سرمایه گذاری در قطعات است که می تواند برای بیش از یک مورد استفاده شود. اگر فضا یک موضوع است، فکر می کنم در مورد سرمایه گذاری در مبلمان چند منظوره مانند: میزهایی که می تواند به عنوان یک میز ناهاخوری باز شوند و در زمانی که تنها می خواهیم بر روی آن یک لیوان چای بنوشیم قابلیت جمع شدن داشته باشد.

اکثر ما موافق هستیم زندگی در خانه های ایرانی کوچک، نیاز به مقدار مشخصی از انعطاف پذیری و خلاقیت دارد. با این حال، زمانی که درست انجام شد، هیچ دلیلی وجود ندارد که حتی تنگترین فضاها بتوانند یک طراحی را تحسین برانگیز نداشته باشند. سعی کنید بیشترین استفاده را از فضای خود کنید، از طراحان حرفه ای برای به اشتراک گذاشتن بهترین توصیه هایشان استفاده کنید.

آیا شما در یک خانه کوچک زندگی می کنید؟ اگر چنین است، برای طراحی دکوراسیون خود به کجا مراجعه می کنید؟ bayno اینجاست تا شما را در این مهم راهنمایی کند.

امیدواریم مقاله دکوراسیون خانه های ایرانی کوچک مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای آگاهی از لیست قیمت انواع خدمات دکوراسیون داخلی با کارشناسان ما در مبلمان بینو از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید.

راه های ارتباطی ما

  

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی

سایر پست‌های بینو