انواع صندلی اداری

به دنبال خرید صندلی اداری هستید، انواع مختلفی از آن ها برای هر گونه نیاز شما طراحی و ساخته شده اند. نگاهی به لیست جامع ما برای کشف بهترین گزینه ها داشته باشید.

صندلی ۲۴ ساعته

این صندلی برای استفاده مداوم ایده آل است، همانطور که در محیط های کاری مانند مراکز تماس دیده می شود. آنها توسط سازنده های آن مشخص شده اند که قادر به مقاومت در برابر این نوع استفاده هستند و معمولا با فریم های با دوام، پدهای نرم پشتی و صندلی و چندین تنظیم ارگونومیک طراحی می شوند.

صندلی های بزرگ و بلند

اندازه صندلی برای همه آن ها استاندارد نیست. این صندلی ها برای برای کسانی که به فضای بیشتری نیاز دارند، ساخته می شوند. صندلی های بزرگ و بلند همچنین شامل ساخت و ساز های سنگین برای اطمینان از استفاده طولانی مدت و پشتیبانی ایمن در طول روز کاری می باشد.

صندلی کامپیوتر

این صندلی، همچنین به نام صندلی های کار، به طور خاص طراحی شده است که با میز کامپیوتر متصل می شوند. این صندلی ها اغلب از چند تنظیم ارگونومیک برای اطمینان از راحتی قابل تنظیم هر کاربر استفاده می کنند. آنها همچنین دارای پایه پنج چرخه هستند، معمولا با رولر چرخان برای اطمینان از حرکت صحیح در محیط کار ساخته شده اند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید صندلی اداری

صندلی های کنفرانس

این صندلی ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند در جلسات و بحث ها راحتی را برای افراد ایجاد کنند. این نوع صندلی نیز معمولا تنظیمات بسیار کمتری دارند، زیرا افراد تمایل ندارند مدت زیادی بر روی آن بنشینند.

صندلی پیش نویس

این صندلی ها برای کار بر روی میزهای ایستاده (قابل تنظیم در ارتفاع) طراحی و ساخته شده اند و برای محیط های آزمایشگاهی و پزشکی مناسب هستند.. بسیاری از این نوع صندلی ها دارای یک حلقه پا برای حمایت از پای کاربر و تنظیم ارتفاع جهت ارائه بهترین سطح کار مورد نظر هستند.

صندلی های ارگونومیک

این صندلی ها با تنظیمات متعددی تکمیل شده اند تا به طور کامل ازهمه افراد پشتیبانی کنند. برخی از این تنظیمات مهم عبارتند از عمق صندلی، دسته ها، شیب زانو، ارتفاع صندلی (زین)، ارتفاع پشتی و پشتیبانی کمری.

صندلی اجرایی

این صندلی ها جوری طراحی شده اند که تاثیر مثبت بر کار افراد می گذارند. معمولا با پشتی بلند و پهن ساخته می شوند.

صندلی زانویی

صندلی هایی که رانهای کاربر را در زاویه ۶۰ تا ۷۰ درجه قرار می دهند و نه زاویه ۹۰ درجه طبیعی صندلی استاندارد. صندلی های زانویی برای کاهش فشار کمر با تقسیم وزن بین زین صندلی و قسمت زانویی آن طراحی شده اند.

صندلی کوچک

همانطور که پیشتر گفته شد، صندلی های استاندارد به سادگی برای همه کار نمی کنند. این صندلی ها به طور خاص با افراد ریز طراحی شده اند تا بتوانند نیازهای ارگونومیک خود را در محل کار به درستی اعمال کنند.

صندلی انتظار

یک صندلی یا چند صندلی که به یک نوار فلزی افقی در زیر صندلی وصل می شوند، صندلی انتطار گویند. این صندلی ها همچنین می توانند به صورت جمعی به عنوان صندلی دو نفره و بیشتر در مکان های عمومی معرفی شوند.

کاناپه

کاناپه های کوچک و یا نیمکت های معمولی که معمولا فقط دو نفر در یک زمان را پذیرا می شوند.

صندلی عثمانی

صندلی بدون پشتی و دسته. این صندلی ها به طور ویژه لوکس هستند و نشستن موقتی طراحی شده اند.

صندلی پذیرش

صندلی برای منطقه پذیرش است. همچنین صندلی مهمان یا صندلی های کانتر اداری نامیده می شوند، این صندلی ها معمولا از چهار پایه طراحی و ساخته می شوند.

مبل ها

صندلی های بلند و نرم که برای دو یا چند نفر طراحی شده اند که در یک زمان قرار می گیرند. آن ها مورد استفاده در محیط خانه دارند، ولی در فضای اداری برای فضای استراحت و یا داشتن کنفرانسی خودمانی می تواند مفید باشد.

حتما بخوانید: بهترین صندلی اداری

صندلی دانشجویی

هر گونه صندلی که سطح نوشتاری دارد به یک یا هر دو دست اشاره می شود را گویند. این صندلی ممکن است ثابت باشد یا ممکن است ویژگی چرخشی نیز داشته باشد.

صندلی های بدون دسته

این صندلی ها دارای پشتی نرم و بدون دسته هستند. این نوع از صندلی ها را می توان برای فضای ناهارخوری و اتاق استراحت برای مطالعه کتاب استفاده کرد.

نیمکت ها

انواع نیکت ها را در بسیاری از فضای عمومی و خصوصی دیده اید، آن ها مناسب برای فضای انتظار و سپری کردن لحظاتی موقتی هستند.

صندلی تاشو

صندلی های تاشو بیشتر برای مهمانی ها یا رویداد های مختلف استفاده می شود گزینه های عالی برای لحظات موقتی هستند. همچنین قابل حمل بوده و فضای کمی را در زمان عدم استفاده اشغال می کند. این صندلی ها برای راه اندازی، جابجایی و ذخیره بسیار آسان هستند.

انواع صندلی اداری را در بالا به طور مختصر توضیح دادیم، می توانید هر یک از آن ها را بر طبق نیازها خود انتخاب و خریداری کنید.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای آگاهی از لیست قیمت انواع صندلی اداری با کارشناسان ما در مبلمان بینو از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید.

راه های ارتباطی ما

  

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی

سایر پست‌های بینو