استفاده از گیاهان در طراحی محیط های کاری

هر کس که در فضای اداری کار می کند، می داند که گیاهان اداری (مخصوص فضای بسته) برای ایجاد آرامش موثر هستند. گیاه کوچکی که در هر گوشه ای از دفتر قرار دارد می تواند به شما در بهبود ذهنی و جسمی کمک کند. با دفاتر سبز (اصطلاحی برای حضور گیاهان در فضای اداری) تبدیل شدن به آخرین روند در طراحی دفتر، اجازه دهید به ما ببینیم که چگونه حضور این گیاهان می تواند به فضای اداری مثبت منجر شود.

کاهش سموم و گرد و غبار:

با استفاده از گیاهان در فضای اداری می توانید هوا را تمیز کنید و سطح O2 را بهبود ببخشید. گیاهان می توانند سموم ایجاد شده در مبلمان اداری را با فیلتر کردن هوا خنثی کنند.

بهبود سلامت روان:

همانطور که کارمندان بیشتر وقت خود را در محیط های کاری می گذرانند، نیاز به کاهش استرس و خستگی کار آشکار می شود. دفاتر سبز باعث می شود که احساس آرامش، استقامت و لذت در کارکنان ایجاد شود.

تقویت خلق کارکنان:

استفاده از رنگ های بیوفیلیک مانند: سبز، زرد و قهوه ای بر روی دیوار می تواند تأثیرات آرامش بخش بر روی افراد داشته باشد. کفپوش، مبلمان و پوشش های دیوار نیز می تواند یک احساس طبیعی اضافه کنند. اگر یک فرد در یک محیط کار باشد، گیاه کوچکی می تواند از لحاظ روانشناختی حال او را دگرگون کند.

زیبایی شناسی اداری را افزایش دهید:

طرح های Biophilic توسط شرکت های بسیاری توسط ادغام عناصر طبیعی گنجانده شده است. با اضافه کردن پنجره ها یا پوشش دیوار در یک بخش خاص انرژی را به فضا ایجاد کنید. جایگزین صندلی های مدرن با مبلمان ساخته شده از چوب و دیوارهای سبز می تواند شگفتی هایی ایجاد کند. گیاهان اگر به درستی در منطقه پذیرش قرار گیرند می توانند در جذب و حفظ بازدیدکنندگان تاثیر بگذارند.

روحیه و بهره وری کارکنان:

هر فضای اداری خالی می تواند کارکنان را کسل و بی پروا کند. یکی از راهکارهای مورد اعتماد برای افزایش روحیه کارکنان، ایجاد یک فضای خلاقانه است که کارکنان راحت هستند و حریم خصوصی آنها فراهم می شود. حضور گیاهان می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا این فضا را افزایش دهد و کارکنان به طور کارآمد کار کنند تا روحیه خود را بالا نگه دارند.

در اینجا چندین گیاه اداری وجود دارد که می توانند در محیط کاری خوب عمل کنند

گیاه پیچک، گیاه بامبو، کاکتوس و غیره. اگر گیاهان طبیعی دشوار باشد، می توان از گیاهان مصنوعی استفاده کرد. گیاهان مصنوعی پایدار هستند و می توانند به زیبایی شناسی اداری اضافه شوند. با هر دو گیاه واقعی و مصنوعی که بهترین طراحی دفتر را ارائه می دهند، اضافه کردن گیاهان به فضای اداری (محل پذیرش، اتاق های استراحت، لابی اداری و کافه تریا) به طور خاص می تواند محیط زیست اداری و بهره وری را افزایش داد.

در یک محیط اداری ، پیاده سازی هر دو عنصر مستقیم طبیعی و عناصر غیرمستقیم طبیعی می تواند انرژی را که در فعالیت روزمره از دست رفته را بازیابی کرد.

امیدواریم مقاله استفاده از گیاهان در طراحی محیط های کاری مورد توجه شما قرار گرفته باشد. برای آگاهی از شرایط فروش و لیست قیمت مبلمان اداری با کارشناسان ما در مبلمان اداری بینو از طریق راه های ارتباطی زیر تماس حاصل فرمایید.

راه های ارتباطی ما

  

 

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی

سایر پست‌های بینو